Nominations for the 2023 Tribal Elections
President | ||||
---|---|---|---|---|
Carolie Miller | Nominated | Wally Miller | 2nd by | Regina Williams |
Jayci Malone | Nominated | Greg Miller | 2nd by | Kristy Malone |
Marv Malone | Nominated | Doug Huck | 2nd by | Marie Lenz |
Jayci Malone | Nominated | Craig Kroening | 2nd by | Thomas Kazik II |
Bonnie Welch | Nominated | Shannon Holsey | 2nd by | Kirby Welch |
Vice-President | ||||
---|---|---|---|---|
Ella Kazik | Nominated | Matt PUtnam | 2nd by | Jayci Malone |
Bonnie Welch | Nominated | Craig Kroening Jr. | 2nd by | Thomas Kazik II |
Jayci Malone | Nominated | Gregg Duffek | 2nd by | Kristy Malone |
Jayci Malone | Nominated | Greg L. Miller | 2nd by | Kristy Malone |
Treasurer | ||||
---|---|---|---|---|
Ken Miller Jr. | Nominated | Terrie K Terrio | 2nd by | Bonnie Welch |
Ella Kazik | Nominated | Jolene Bowman | 2nd by | Carolie Miller |
Jayci Malone | Nominated | Sara Putnam | 2nd by | Thomas Kazik II |
Jayci Malone | Nominated | Shawn Moede | 2nd by | Regina Williams |
Tribal Council | ||||
---|---|---|---|---|
Marie Lenz | Nominated | Terrance Miller | 2nd by | Thomas Kazik II |
Jayci Malone | Nominated | Chad Miller | 2nd by | Kent Smith |
Carolie Miller | Nominated | Ella Kazik | 2nd by | Thomas Kazik II |
Bonnie Welch | Nominated | Joe Miller | 2nd by | Kirby Welch |
Marv Malone | Nominated | Jill Duffek | 2nd by | Jayci Malone |
Marie Lenz | Nominated | Regina Williams | 2nd by | Bonnie Welch |
Jayci Malone | Nominated | Tara Moderson | 2nd by | Kristy Malone |
Kent Smith | Nominated | Todd Miller | 2nd by | Marie Lenz |
Carolie Miller | Nominated | Jeremy Mohawk | 2nd by | Ella Kazik |
Bonnie Welch | Nominated | Randall Wollenhaup | 2nd by | Thomas Kazik II |
Thomas Kazik II | Nominated | Gerald Miller | 2nd by | Marie Lenz |
Regina Williams | Nominated | Willy Miller | 2nd by | Ella Kazik |
Carolie Miller | Nominated | Alan "Aj" Miller | 2nd by | Bonnie Welch |
Ella Kazik | Nominated | Thomas Kazik II | 2nd by | Marie Lenz |
Kirby Welch | Nominated | Martin Welch | 2nd by | Carolie Miller |
Marie Lenz | Nominated | Blake Smith | 2nd by | Thomas Kazik II |
Bonnie Welch | Nominated | Terrie K Terrio | 2nd by | Kirby Welch |
Marv Malone | Nominated | Charles Gardner | 2nd by | Jayci Malone |
Jayci Malone | Nominated | Clifton Pecore | 2nd by | Kristy Malone |
Ella Kazik | Nominated | Marv Malone | 2nd by | Carolie Miller |
Ken Miller Jr | Nominated | Bill Terrio | 2nd by | Ella Kazik |
Thomas Kazik | Nominated | Jayci Malone | 2nd by | Regina Williams |
Jayci Malone | Nominated | Gregg Duffek | 2nd by | Kristy Malone |
Patricia Merckes | Nominated | Denise Pommer | 2nd by | Regina Williams |
Ken Miller Jr | Nominated | Bonnie Welch | 2nd by | Marie Lenz |
Pam Vele | Nominated | Scott Vele | 2nd by | Jayci Malone |
Jayci Malone | Nominated | Sterling Schreiber Sr. | 2nd by | Thomas Kazik II |
Thomas Kazik II | Nominated | Robert Vele | 2nd by | Marv Malone |
Patricia Merckes | Nominated | Toni Tourtillott | 2nd by | Jayci Malone |
Regina Williams | Nominated | Sara Putnam | 2nd by | Ella Kazik |
Carolie Miller | Nominated | Jolene Bowman | 2nd by | Patricia Merckes |
Jayci Malone | Nominated | Matt Putnam | 2nd by | Kristy Malone |
Jayci Malone | Nominated | Bert Davids | 2nd by | Kristy Malone |
Patricia Merckes | Nominated | Gloria Vele | 2nd by | Ella Kazik |
Jayci Malone | Nominated | Wally Miller | 2nd by | Thomas Kazik II |
Jayci Malone | Nominated | Tony Granquist | 2nd by | Marie Lenz |
Jayci Malone | Nominated | Whitney Schreiber | 2nd by | Thomas Kazik II |
Jayci Malone | Nominated | Greg L Miller | 2nd by | Kristy Malone |
Education Parent/Grandparent | ||||
---|---|---|---|---|
Carolie Miller | Nominated | Ella Kazik | 2nd by | Thomas Kazik II |
Kristy Malone | Nominated | Jayci Malone | 2nd by | Regina Williams |
Pam Vele | Nominated | Patricia Merckes | 2nd by | Marie Lenz |